Dla wielu z nas masaż jest zabiegiem, który stosuje się na określoną dolegliwość, czy dla zrelaksowania się po ciężkim dniu. Tymczasem masaż to zabieg, który warto stosować dla poprawy ogólnego stanu ciała… i duszy.
Współczesny człowiek, ponaglany tempem życia, jest narażony na ogromny stres, który wpływa na zakłócenie równowagi między zdrowiem fizycznym i psychicznym. Brak równowagi objawia się jako choroby cywilizacyjne o podłożu psychicznym, fizycznym, czy społecznym. Zadaniem profesjonalnego masażu jest przywracanie tej harmonii, dlatego jest on integralnym składnikiem odnowy biologicznej.

Czym jest masaż?

Masaż jest jedną z najstarszych form leczenia. Wywodzi się z Indii i Chin, gdzie stanowił część rytuału religijnego. Również w starożytnej Grecji miał szczególne znaczenie dla sportowców, którzy brali udział w igrzyskach olimpijskich.

Jest to metoda leczenia wewnętrznych i zewnętrznych objawów chorobowych, która ma wpływ na zachowanie równowagi ciała i ducha. Polega na mechanicznym oddziaływaniu na tkanki, co z kolej wywiera pośredni i bezpośredni wpływ na organizm. Ma działanie lecznicze, profilaktyczne, relaksacyjne oraz kosmetyczne. Wpływa na spowolnienie fizjologicznego procesu starzenia i polepszenie jakości życia.

Masaż to oddziaływanie dotykiem, który przenika do mięśni, kości oraz narządów wewnętrznych. Osoba masowana powinna być rozluźniona, bierna, co pozwala na skuteczniejsze oddziaływanie masażysty. W masażu stosowanym w odnowie biologicznej organizm człowieka należy traktować holistycznie, a nie zajmować się jedynie kondycją fizyczną. Masaż oddziałuje na skórę, tkankę podskórną, mięśniową, na stawy, aparat więzadłowy, na układ krążenia, oddechowy, nerwowy, pokarmowy i moczowy. Polepsza przemianę materii i wpływa na krążenie energii witalnej.

W naszej ofercie zawierają się masaże:

  • Masaż klasyczny leczniczy – Masaż klasyczny to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy – intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający itp. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych. Ma na celu poprawę kondycji i ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia, zapobiega wielu dolegliwościom, spowodowanych trybem życia, stresującą pracą, pomaga pozbyć się dolegliwości bólowych wynikających z przeciążenia organizmu, a także spowodowanych urazami i kontuzjami. Masaż ten jest także doskonałą formą relaksu i odprężenia. Głównym celem masażu jest leczenie pewnych zaburzeń organizmu poprzez zabiegi manualne.
  • Masaż relaksacyjny całego ciała – Umiejętność relaksowania się jest bardzo cenna, szczególnie dzisiaj, kiedy 90% ludzi szuka pomocy u lekarzy z powodu dolegliwości związanych ze stresem, takich jak: bóle pleców, szyi, głowy, przemęczenie oczu, słaba zdolność koncentracji, depresja, nadpobudliwość, irytacja, wysokie ciśnienie krwi, wyczerpanie itd. dlatego może forma masażu, jaką jest masaż relaksacyjny jest tak bardzo popularna i pożądana. W masażu relaksacyjnym następuje rozluźnienie wszystkich mięśni do tego stopnia, że ciężko nam jest zapanować nad własnym ciałem. Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, a potem całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia, odprężenia. Z tego powodu ruchy wykonywane przez masażystę są spokojne, powolne, rytmiczne, łagodne a ich zadaniem jest uspokoić duszę i ciało. Masaż to sposób na zrelaksowanie się i rozluźnienie, przynosi ulgę przy bólach ciała i uczuciu spięcia. Poprawia również stanu zdrowia, gdyż działa leczniczo na nasze ciało. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny. Z masażu może skorzystać każdy, niezależnie od wieku, płci czy stanu zdrowia.
  • Masaż leczniczy wybranej części ciała – Masaż klasyczny wybranej okolicy ciała z miejscowymi dolegliwościami bólowymi bądź napięciem mięśniowym. Wskazania do masażu częściowego: – zaburzenia odżywcze skóry – odmrożenia – choroby naczyń krwionośnych i limfatycznych – rozmiękczenie blizn i zrostów – obniżone ciśnienie – niewydolność krążenia – stany po przebytych zapaleniach żył – zapobieganie zanikom wskutek bezczynności lub porażenia i niedowładu – stany pourazowe mięśni: zmiażdżenia, rozerwania włókien, przewlekłe stany zapalne włókien – przewlekłe nieżyty oskrzelowe, dychawica oskrzelowa – pobudzenie mięśni gładkich narządów wewnętrznych, zaburzenia żołądka i jelit – porażenia i niedowłady pochodzenia neurogennego – przewlekłe zapalenia nerwów – nerwobóle
  • Masaż bańką chińską – Masaż bańkami jest odmianą terapii podciśnieniowej i stanowi odwrotność terapii uciskowej. Podstawę jej stanowi wytworzenie podciśnienia we wnętrzu bańki i zassanie skóry oraz tkanki podskórnej do jej wnętrza. W masażu bańkami mamy do czynienia z dwojakiego rodzaju oddziaływaniem : mechanicznym i odruchowym. Masaż bańkami chińskimi przyspiesz przemianę materii i spalanie tłuszczu, ujędrnia i wygładza skórę, a także redukuje cellulit. Dla uzyskania widocznego efektu powinien być wykonywany w serii około 10 zabiegów, co drugi dzień, a dla podtrzymania efektu – raz w tygodniu. Do 2-3 razu po masażu mogą pojawić się zaczerwienienia i siniaki, dlatego nie powinny decydować się na niego osoby ze skłonnością do pękania naczynek.
  • Masaż ciepłymi kamieniami – Masaż kamieniami pochodzenia wulkanicznego, które charakteryzują się znakomitym współczynnikiem magazynowania ciepła. Głęboko rozgrzewają organizm, przyśpieszają krążenie krwi, rozluźniają napięcia mięśniowe, działają relaksująco i odprężająco na całe ciało. Zabieg z użyciem kamieni polecany jest osobom zestresowanym, przemęczonym, o podwyższonym napięciu mięśniowym. Wskazany również w dolegliwościach reumatycznych, mięśniowych, stawowych i bólach korzonkowych. Masaż twarzy ciepłymi kamieniami wulkanicznymi, łagodzi napięcie mięśniowe, wzmaga ukrwienie, zmniejsza zaczerwienienia i stany zapalne skóry, idealny w przypadku skóry wrażliwej i trądzikowej. Masaż kamieniami jest połączeniem masażu relaksacyjnego, drenażu, termoterapii, akupresury i aromaterapii. Jest oazą spokoju dla osób zapracowanych i zestresowanych. Poprzez połączenie kojącego dotyku kamieni z odpowiednimi technikami masażu uzyskuje się efekt głębokiego relaksu i złagodzenia napięcia mięśni.
  • Masaż stemplami ziołowymi – Masaż specjalnymi sakiewkami, stemplami, w których są zapakowane mieszanki ziołowe. Podgrzanymi stemplami ziołowymi masażyści masują całe ciało. Efekt zabiegu to uśmierzenie bólu i napięć mięśni, usunięcie toksyn z organizmu oraz pobudzenie do regeneracji odbudowy komórkowej. Podczas masażu z mieszanki ziół wydziela się intensywny i relaksujący zapach, który w połączeniu z ciepłem stempli, wpływa rozluźniająco na ciało i umysł.
  • Masaż dla kobiet w ciąży – Masaż dla kobiet w ciąży jest całkowicie nieszkodliwy i bardzo przyjemny. Wpływa kojąco na ciało i duszę. Delikatny zabieg skupia się nie tylko przyszłej Mamie, lecz także na jej dziecku. Porusza on również płyny ustrojowe, poprawiając odżywienie komórek i odprowadzanie toksyn z ciała. Stosowana przy masażu oliwka korzystnie wpływa na skórę, która staje się bardziej elastyczna. Dzięki temu ciało kobiety zyskuje większą ochronę przed powstawaniem rozstępów. By nie przemęczać przyszłej Mamy, zabieg trwa tylko do godziny, ok 45-50 min. Kobieta leży na boku: ułatwia to dostęp do miednicy i pleców w części lędźwiowo – krzyżowej, które w czasie ciąży narażone są na największe obciążenia.
  • Masaż stóp
  • Masaż twarzy, szyi i dekoltu
  • Masaż tajski Lomi Lomi – Wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju masaż przedramionami zwany masażem „troskliwych rąk”. Taneczne i płynne ruchy masażysty w połączeniu z relaksującą muzyką wprowadzą w magiczną podróż przez Hawaje co daje poczucie uzyskania równowagi między ciałem, umysłem i duchem. Odmładza i oczyszcza, uwalnia od napięć i stresów, budzi na nowo wewnętrzną moc. Masaż ten mylony jest często z erotycznym, nie ma on z nim jednak nic wspólnego.
  • Masaż czekoladą – Obfituje w żelazo, magnez, cynk, wapń oraz teobrominę i kofeinę – czyli substancje pobudzające krążenie krwi w skórze. Zmniejsza obrzęki i przyspiesza spalanie tłuszczu. Dlatego seria ujędrniających zabiegów czekoladowych na ciało zalecana jest osobom odchudzającym się. Kremy i maski czekoladowe wykorzystywane są także do pielęgnacji twarzy. Wiążą wodę w skórze i wygładzają cerę. Istotnym elementem tego iście kosmetycznego deseru jest relaks. Ziarno kakaowca pobudza produkcję hormonów szczęścia – endorfin. To im zawdzięczasz poprawę samopoczucia po zjedzeniu kawałka czekolady. Podczas zabiegu nastrój polepsza się już pod wpływem samego zapachu, nie wspominając o dobroczynnych składnikach wchłoniętych przez skórę. Przed nałożeniem czekolady można wykonać pobudzający peeling całego ciała. Ten zabieg wydatnie podnosi wchłanialność dobroczynnych składników, oraz ułatwia usuwanie toksyn z porów. Masaż wykonywany jest na naturalnej, prawdziwej czekoladzie, gdyż posiada ona właściwości nieporównywalne z kremami i olejkami czekoladowymi.
  • Masaż świecą – Ciepły płomień świecy, szlachetny dotyk organicznego masła Shea, otulający aromat francuskiej lawendy… Masaż aromaterapeutyczną świecą Treets – wyjątkowo relaksujące właściwości i wspaniała atmosfera zabiegu.
Menu